Sukan Asia: Jadual atlet Malaysia hari ini

in Sukan by


JAKARTA – Berikut jadual atlet Malaysia pada hari keenam temasya Sukan Asia Jakarta-Palembang 2018, pada Jumaat (24 Ogos):


(NOTA: Kesemua acara mengikut waktu Malaysia. Waktu Indonesia lewat sejam dari Malaysia)


GOLF (Pondok Indah Golf & Country Club)


Wanita: Individu dan Berpasukan (Pusingan Kedua) – Ashley Lau Wen Jen/Natasha Andrea Oon/Ng Yu Xuan – 7 pagi


Lelaki: Individu dan Berpasukan (Pusingan Kedua) – Adam Arif Madzri/Ervin Chang/Muhammad Afif Mohd Fathi/K. Rhaasrikanesh – 7.55 pagi


MENDAYUNG (Bandar Sukan Jakabaring) – 10 pagi


Lightweight Sculls Perseorangan Lelaki (LM1X) kedudukan 7-12 – Mohamad Amirul Norhadi


BOLING (Enam Sepasukan Wanita – Blok Pertama) – 10 pagi


Natasha Mohamed Roslan/Shalin Zulkifli/Sin Li Jane/Esther Cheah Mei Lan/Siti Safiyah Amirah Abdul Rahman/Syaidatul Afifah Badrul Hamidi


MENDAKI (Bandar Sukan Jakabaring) – 10 pagi


Wanita: Combined – Bouldering (Kelayakan) – Siti Nursarah Salehhodin dan Tan Jian Yee


Lelaki : Combined – Bouldering (Kelayakan) – Mohd Izzat Mohd Shukor dan Muhammad Taqiuddin Mohd Zulkifli


MEMANAH (Lapangan Memanah Gelora Bung Karno) – 10.10 pagi


Berpasukan Campuran Recurve (pusingan penyingkiran pertama) – Khairul Anuar Mohamad/Nur Aliya Ghapar lwn Firuza Zubaydova/Umedzhon Khudoyarov (Tajikistan)


Berpasukan Campuran Compound (pusingan penyingkiran kedua) – Mohd Juwaidi Mazuki/ Fatin Nurfatehah Mat Salleh lwn Singapura – 12.05 tengah hari


KUATIK (Pusat Akuatik Gelora Bung Karno)


Lelaki: 50m Kuak Dada (Saringan 5): Foong Wei Tze – 10.17 pagi


Lelaki: 4 x 100m Rampaian (Saringan 3) – Tern Jian Han/Foong Wei Tze/Chan Jie/Keith Lim Kit Sern – 10.20 pagi


PENCAK SILAT (Padepokan Pencak Silat, TMII)


(Kesemua aksi peringkat suku akhir)


Lelaki: Kelas D (60-65kg) – Mohamad Zarish Hakim lwn Indonesia – 11.30 pagi


Lelaki: Kelas E (65-70kg) – Mohd Al Jufferi Jamari lwn Iran – 12 tengah hari


Lelaki: Kelas B (50-55kg) – Mohd Faizul Nasir lwn Pakistan – 3 petang


Lelaki: Kelas F (70-75kg) – Mohd Fauzi Khalid lwn Laos – 4 petang


Wanita: Kelas C (55-60kg) – Siti Shazwana Ajak lwn Indonesia – 6 petang


MENEMBAK (Lapangan Menembak Bandar Sukan Jakabaring) – 10.30 pagi


Wanita: 10m Air Pistol (Kelayakan) – Joseline Cheah dan Bibiana Ng Pei Chin


BADMINTON (Istora Senayan) – 1 petang


(Kesemua perlawanan pusingan kedua)


Beregu Wanita – Chow Mei Kuan/Lee Meng Yean lwn India


Beregu Campuran – Chan Peng Soon/Goh Liu Ying lwn Hong Kong, dan Goh Soon Huat/Lai Shevon Jemie lwn Hong Kong


Perseorangan Lelaki Pusingan Pertama – Liew Daren lwn Korea Selatan, dan Lee Zii Jia lwn Pakistan


HOKI (Padang Hoki Gelora Bung Karno) – 1 petang


Lelaki Kumpulan B: Malaysia lwn Bangladesh  


BERBASIKAL (Subang Roads Route) – 3 petang


40km Ujian Masa Individu Lelaki akhir – Nik Mohd Azwan Zulkifle


BRIDGE (Ekspo Antarabangsa Jakarta)


Berpasukan Lelaki (Pusingan 10) – David Law Chee Tho/Tan Su Beng/Tan Sze Guan/ Yau Ah Peng/Yeoh Li Yuan – 3 petang


Berpasukan Supermixed (Pusingan 7) – Khor Shi Jie/Lee Fee Khoon/Lee Hung Fong/ Ong Ka Shing/Yap Ching Kuan – 3 petang


Berpasukan Lelaki (Pusingan 11) – David Law Chee Tho/Tan Su Beng/Tan Sze Guan/ Yau Ah Peng/Yeoh Li Yuan – 5.45 petang


SKUASY (Pusat Skuasy Gelora Bung Karno) – 6 petang


Perseorangan Lelaki:


Mohd Nafiizwan Adnan lwn Qatar


Ivan Yuen lwn Hong Kong


Perseorangan Wanita:


Datuk Nicol David lwn Jepun


S.Sivasangari lwn Hong Kong


GIMNASTIK ARTISTIK (Ekspo Antarabangsa Jakarta, Dewan D) – 7 petang:


Senaman Lantai Wanita akhir – Tang Ing Yueh


BOLA KERANJANG 3×3 (Dewan Bola Keranjang Gelora Bung Karno):


Wanita – Kumpulan A:


Malaysia lwn China – 8 malam


Malaysia lwn Qatar – 9 malam


BOLA SEPAK (Pusingan peringkat 16) – 8.30 malam:


Malaysia lwn Jepun (Stadium Patriot Chandrabhaga)


PELAYARAN (Pusat Pelayaran Nasional Indonesia) – 3 petang


(Kesemua saingan pusingan pertama)


Lelaki: Laser Standard (Perlumbaan 1 & 2) – Khairulnizam Mohd Afendy


Lelaki: 470 (Perlumbaan 1 & 2) – Ahmad Syukri Abdul Aziz dan Mohamad Faizal Norizan


Wanita: 470 (Perlumbaan 1 & 2) – Norashikin Mohamad Sayed dan Nuraisyah Jamil


Wanita: Laser Radial (Perlumbaan 1 & 2) – Nur Shazrin Mohamad Latif


Lelaki: Terbuka Laser 4.7 (Perlumbaan 1 & 2) – Muhammad Fauzi Kaman Shah


Wanita: Terbuka Laser 4.7 (Perlumbaan 1 & 2) – Nor Nabila Natasha Mohd Nazri


Campuran RS One (Perlumbaan 1 & 2) – Ilham Wahab dan Nur Fatin Solehah Abdul Rahman


JET SKI (Akademi Jet-Ski Indonesia)


Runabout Limited (Moto 3): Tee Chen Jet – 11 pagi


Runabout 1100 Stock (Moto 3): Tee Chen Jet dan Saifullah Al Aziz Nazar – 1 petang


Runabout Limited (Moto 4) akhir: Tee Chen Jet – 3.30 petang – Bernama


Source: SH Sukan

[featured-video-plus]